תפריט נגישות

סמל משה לויץ ז"ל

משה לויץ
בן 32 בנפלו
בן מנוחה ויעקב
נולד בתל אביב
בט' בתמוז תש"י, 24/7/1950
התגייס ב-פברואר 1969
שרת בחיל רפואה
יחידה: פלכ"ר פיק' 5204
נפל בעת מילוי תפקידו
בז' בתמוז תשמ"ב, 28/6/1982
מקום נפילה: כרם שלום
באזור עוטף עזה
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
אזור: 1, חלקה: 16, שורה: 3, קבר: 9.
הותיר: אשה ובן, הורים, שני אחים ואחות

קורות חיים

בן מנוחה ויעקב, נולד ביום ט' בתמוז תש"י (24.7.1950) בתל-אביב. משה סיים את בית-הספר "רמת-חן", שנתיים למד בפנימייה הצבאית בחיפה, שנה אחת למד בלונדון וסיים את חוק לימודיו בבית-הספר "אנקורי" בתל-אביב.

משה גויס לצה"ל בתחילת פברואר 1969. לאחר הטירונות, ולאחר שהשתלם בקורסים לחובשים כלליים ולחובשים קרביים, הוא הוצב כחובש בגדוד בחטיבת גולני. לקראת שחרורו מהשירות הסדיר, הועבר משה לחיל-השריון והשתלם במקצועות הטנק.

בתחילת פברואר 1972, שוחרר משה מהשירות הסדיר. הוא השתתף במלחמת יום הכיפורים וקיבל את אות המערכת. משה הוא בוגר האוניברסיטה העברית. עם סיום לימודיו, הוא התקבל לעבודה במשרד הביטחון. את תפקידו באגף הכספים מילא משה במסירות ובמיומנות, תוך קיום מערכת יחסים חברית עם כל הסובבים אותו.

במסגרת עבודתו, הוא הציע הצעת יעול שתחסוך למערכת הביטחון כסף רב. חבריו לעבודה והממונים עליו הכירו והוקירו את כשרונותיו ואת נכונותו לסייע למערכת כמיטב יכולתו.

משה נשא אשה, והזוג קבע את מקום מושבו בתל-אביב. לימים נולד להם בן. משה היה בן מסור וקשור מאוד למשפחתו.

בשירות המילואים חזר משה לתפקידו כחובש קרבי.

ביום ז' בתמוז תשמ"ב (28.6.1982), נפל רב-טוראי משה בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בקריית שאול. לאחר נופלו, הוא הועלה לדרגת סמל. הוא השאיר אחריו אשה ובן, הורים, שני אחים ואחות.

במכתבו למשפחה השכולה, כתב מפקדו: "משה היה חייל טוב, אשר ביצע את כל המוטל עליו כחייל בכל עת שנדרש לכך".

בניית אתרים: