תפריט נגישות

רב"ט משה כהן ז"ל

משה כהן
בן 19 בנפלו
בן שושנה ודני
נולד בתוניסיה
בי"ד באייר תשכ"ו, 4/5/1966
התגייס ב-4.11.84
שרת בחטיבת גולני, חיל רפואה
יחידה: גדוד "ברק" (12)
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"ז בסיון תשמ"ה, 6/6/1985
מקום קבורה: נתניה
חלקה: 4ב, שורה: 01, קבר: 07.

קורות חיים

משה נולד בתוניס בי"ד באייר תשכ"ו (4.5.1966) להוריו דני ושושנה כהן. עלה לארץ ב-30.12.73, למד בבית ספר "רחמים" בדימונה ואח"כ עבר לנתניה עם משפחתו. המשיך את לימודיו היסודיים בבי"ס ממ"ד רש"י בקרית נורדאו. בכיתה ז' עבר קורס חזנות וקיבל תעודת ש"ץ.

הישגיו היו גבוהים מאד בחברת הילדים בביה"ס ואף נבחר בהיותו בכיתה ח' ליו"ר מועצת התלמידים, מה שמלמד על היותו אהוב לא רק על מוריו והוריו אלא גם על חבריו. על הצטיינותו בלימודים ובחברה זכה משה בתעודת "תלמיד למופת" הניתנת לתלמיד אחד בכל מחזור. את לימודיו המשיך בביה""ס התיכון הדתי "בר אילן" בנתניה, שם למד במגמת אלקטרוניקה כשהוא משלב תורה ולימודים כלליים. גם בתיכון היה חביב על התלמידים והמורים כאחד. בתאריך 4.11.84 התגייס לצה"ל.

עבר את הטירונות בחטיבת גולני ויצא לקורס חובשים קרביים, אך בשל אישפוז בבי"ח עקב כאבים באפו נאלץ לעזוב את הקורס ולחזור לגדוד. כאן שימש כאלחוטן בגלל הרקע שלו ולאחר שעבר קורס אלחטונים. בשבוע האחרון לחייו השתתף בתרגיל מסכם של חטיבת גולני. ביום האחרון של התרגיל בעת החזרה לבסיס בעזרת מסוקים מצא את מותו בתאונת מסוק שהתרסק. היה זה בי"ז בסיון תשמ"ה (6.6.1985).

בניית אתרים: