תפריט נגישות

סמל אברהם לינדנבאום ז"ל

אברהם לינדנבאום
בן 24 בנפלו
בן לאה ויצחק
נולד בירושלים
בט' בטבת תש"ט, 9/1/1949
התגייס ב-10.5.1967
שרת בחיל השריון, חיל רפואה
יחידה: מפח"ט 500
נפל בקרב
בכ"ח בתשרי תשל"ד, 24/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: סואץ העיר
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ד, חלקה: 2, שורה: 01, קבר: 07.
הותיר: אישה, הורים, אח ושתי אחיות

קורות חיים

אברהם-משה, בן לאה ויצחק, נולד ביום ט' בטבת תש"ט (9.1.1949) בירושלים. למד בבית-הספר היסודי "חורב" ובבית-הספר התיכון "ליפשיץ" בירושלים. בגיל שש עשרה הפסיק את לימודיו בבית-הספר התיכון והשלים את בחינות הבגרות באופן עצמאי, תוך כדי שילוב לימודים ועבודה במפעל הלבשה משפחתי.

היה בן, אח, בעל ורע מסור, חביב ומשרה שמחה על סביבתו. עליצותו וחדוות החיים שלו דבקו ברעיו ובמכריו. אברהם אהב מאוד את הארץ על נופיה ומרחביה, כמאמין וכשומר מצוות מתוך הכרה עמוקה. היה אידיאליסט ופטריוט בהשקפותיו. חיבה מיוחדת נודעה ממנו להווי יהודי, ובעיקר חסידי.

את שירות החובה בצה"ל החל אברהם בחיל השריון. בהמשך הוכשר כחובש קרבי ואת מרבית שירותו עשה ברמת הגולן. את תפקידו מילא במסירות ובנאמנות. גם כאן עמדו לו תכונות אופיו והיה חביב על חבריו לנשק ועל מפקדיו ומקובל על הכל. אברהם שוחרר משירות החובה כסמל בשנת 1970. הוא חזר לירושלים למשפחתו, הקים וניהל מפעל הלבשה. גם בשירות המילואים מלא תפקיד חובש.

בשנת 1973 נשא לאישה את חיה.

מלחמת יום הכיפורים פרצה כמחצית השנה לאחר נישואיו. בימי המלחמה שירת בצוות זחל"ם רפואה. ביום כ"ח בתשרי תשל"ד (24.10.1973) נשלח עם יחידתו לקרב בעיר סואץ, מעבר לתעלה. הוא נהרג בקרב קשה, אליו נקלע עם חבריו, ברחובות העיר. אברהם הובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית שעל הר-הרצל בירושלים. הותיר אחריו אישה, הורים, אח ושתי אחיות.

בניית אתרים: