תפריט נגישות

רב"ט בן ציון שי חדד ז"ל

בן ציון שי חדד
בן 19 בנפלו
בן יפה ומשה
נולד בתל אביב
בכ"ד בניסן תשמ"ז, 23/4/1987
התגורר בתל אביב
התגייס ב-נובמבר 2005
שרת בחיל רפואה
יחידה: מגלן
נפל בעת שירותו
בכ"ד באב תשס"ו, 18/8/2006
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
אזור: 2, חלקה: 19, שורה: 6, קבר: 6.
הותיר: הורים, אחות ואח

קורות חיים

בן-ציון נולד בתל אביב בכ"ד ניסן תשמ"ז, 23 באפריל 1987. גדל והתחנך בת"א, למד בבית ספר היסודי 'מירון' ובבית הספר התיכון 'אמית'-גוש דן (אוניברסיטת בר אילן), היה חבר בתנועת 'בני עקיבא', התגייס בנובמבר 2005, כלוחם וחובש קרבי ביחידה המובחרת 'מגלן'.

בן היה ממנהיגי הצוות והוביל אותו לנורמות של עבודה קשה ומקצועיות, היה אוהב אדם, חבר אמת, רחב לב ויפה תואר. 'נסיך להוריו ואביר לרעיו'.

ביום שישי, כ"ד באב תשס"ו (18.8.2006) יצא בן בנסיעה שיזם על מנת לשמח את חבריו ביחידה. בן (בנצי כפי שכונה בפי חבריו לצוות), נטל על עצמו שליחות מתוך אהבת רעים ושמחת חברים, באותה הוויה שוקקת חיים ושמחת הנתינה שכה ניתמלאה בו. בדרכו ליחידה, נהרג בן בתאונת דרכים קטלנית בנתיבי איילון והותיר אחריו הורים, אחות ואח.

המכינה הקדם צבאית של המדרשה למנהיגות בת"א 'בני ציון', הוקמה לזכרו של בן ציון שי-חדד.

כבר במהלך ימי האבל הראשונים החלו המשפחה והחברים לחשוב על דרך להנצחת זכרו. בן נולד בשכונת 'בבלי' בתל אביב והתחנך בבית מעורב דתי-חילוני, בית שהטמיע את הנתינה והמסירות למדינה. מתוך עומק השבר שפקד את המשפחה, בנסיון לתעל את הכאב הגדול למען עשיית הטוב, הועלה רעיון הקמת המכינה הקדם צבאית למהיגות, מכינה מעורבת לדתיים וחילונים.

המכינה הוקמה מתוך התפיסה כי השתבשות דרכה של היהדות מזה כמה דורות כהוויה דינמית ומתפתחת, היא הגורם המרכזי למשבר הזהות והשלכותיו החברתיות והלאומיות. תפיסה זו מצטרפת להבנה שהיהודיות היא בשורש הוויתנו ואין להפקירה למונופול של סקטור או זרם כזה או אחר, ועל כן התמודדות עם משבר 'הזהות היהודית', היא הדרך להתמודד עם השבר המנהיגותי, הלאומי והחברתי.

האמונה כי הייעוד של העם היושב בציון, להניף את הדגל המוסרי כלפי העולם בבחינת "כל אדם נברא בצלם אלוקים" המתבטאת בדברי חז"ל "חביב האדם שנברא בצלם" חברה להשקפת הרב קוק זצ"ל, "הישן יתחדש והחדש יתקדש", והיו יחד לבסיס ההחלטה להקים מכינה קדם צבאית מעורבת למנהיגות בתל אביב - מכינת 'בני ציון', לזכרו של בן ציון שי-חדד.(מתוך אתר המדרשה למנהיגות בני ציון)

בניית אתרים: