תפריט נגישות

סמל דוד בירי ז"ל

דוד בירי
בן 19 בנפלו
בן חנה ושמואל
נולד בירושלים
בכ"ט באדר ב' תשמ"א, 6/4/1981
התגורר בירושלים
התגייס ב-26.7.1999
שרת בחטיבת גבעתי, חיל רפואה
יחידה: פלחה''ן ''דולב''
נפל בפעילות מבצעית
בכ"ח באלול תש"ס, 28/9/2000
מקום נפילה: נצרים
באזור רצועת עזה
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
הותיר: הורים, שתי אחיות - עינב ונוי ואח - עוז

קורות חיים

נולד ב-6/4/1981 בירושלים.

כבר בילדותו הפך דוד לציר המרכזי במשפחה, כאשר כל החיים של כולם סבבו סביבו. ילד מלא שמחת חיים, חכם ומוכשר שהפך למקור גאווה.

את לימודיו סיים ב"גמנסיה העברית" בירושלים. למעשה, הלימודים היו משניים כאשר את רב זמנו הקדיש לפעילות בצופים בשבט "מודיעין", החל מכיתה ה' שבה היה חניך בצופים, דרך הדרכה בצופים, ראש גדוד ובשנה האחרונה אף שותף פעיל בהקמת שבט צופים חדש, שבט "עוז".

כבר בגיל צעיר הפך למודל חיקוי אצל חבריו כאשר תכונות המנהיגות, העקשנות, הכנות ושמחת החיים סחפו אחריו את כולם. דוד היה ספורטאי מצטיין ואהב מאוד כדורסל. המוסיקה שאהב וכן הצלילות בכל חופשה בחופי סיני הפכו אף הם לסמלים של דוד.

ביולי 1999 עם גיוסו לצבא, ברור היה שדוד יתנדב ליחידה מובחרת ואכן הוא הגיע לפלוגת ההנדסה של חטיבת גבעתי. דוד נשלח לקורס חובשים שאותו סיים בהצטיינות ולאחר מכן סיים טירונות ואימון מתקדם אף הם בהצטיינות. גם בצוות הפך לציר מרכזי כאשר הערכים, הכנות והנכונות לעזור בכל עת הפכו אותו למועמד ודאי לצאת לקורס קצינים, וזאת ע"פ מפקדיו.

בתאריך 27/9/00 בזמן ליווי מתיישבים לישוב נצרים התפוצץ מטען צד ליד השירה, דוד קפץ מהג'יפ על מנת לוודא שאין נפגעים מבין נוסעי השירה. כאשר חזר לג'יפ, התפוצץ מטען שני אשר פצע את דוד אנושות בראשו. למחרת נפטר.

ב-29/9/00 הובא דוד למנוחות בהר הרצל בירושלים.

הותיר אחריו הורים, שתי אחיות ואח, עינב, נוי ועוז.

בניית אתרים: