תפריט נגישות

רב"ט יוחנן נגר ז"ל

יוחנן נגר
בן 19 בנפלו
בן לאה ומישאל
נולד בשרשרת
בי' באב תשכ"ג, 31/7/1963
התגורר בשרשרת
התגייס ב-1981
שרת בחיל רפואה
יחידה: גד' 890
נפל בקרב
בכ"ו בסיון תשמ"ב, 17/6/1982
במלחמת לבנון
מקום נפילה: דמור
באזור לבנון
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: א, חלקה: 21, שורה: 6, קבר: 2.
הותיר: הורים ותשעה אחים ואחיות

קורות חיים

בן לאה ומישאל, נולד ביום י' באב תשכ"ג (31.7.1963) במושב שרשרת שליד באר שבע. יוחנן היה בן זקונים במשפחה בת 10 ילדים. הוא התחיל את לימודיו בבית הספר היסודי "מעגלים" בנגב, המשיך בחטיבת-הביניים בקריית החינוך בנתיבות ובישיבת "יד מרדכי" בירושלים. יוחנן היה חניך בתנועת "בני עקיבא". בחודשי הקיץ הוא שימש לפעמים מדריך בקייטנות.

בלימודיו התעניין יוחנן מאוד במקצוע הכימיה, ומתוך סקרנות ביצע בביתו ניסויים כימיים בחומרים שהשיג. הוא עסק בספורט, ובעיקר בשחייה. יוחנן היה רגיש ביחסו עם בני אדם, ובייחוד עם קשישים, שאליהם התייחס ביראת כבוד. עד גייוסו לצה"ל, הוא עבד בעבודות מזדמנות. זמן קצר לפני גייוסו, עבר יוחנן להתגורר אצל אחותו בתל אביב ונתקבל כחניך בבנק.

בחודש מאי 1981, הוא התנדב לשרת בחיל הצנחנים. הוא עבר קורס צניחה וקורס חובשים, ואהב מאוד את מקצועו כחובש. כשנשלח על ידי יחידתו להתמחות בבית החולים בבאר שבע, הוא היה מאושר בעבודתו שם.

ביום 9.6.1482 הוטל עליו לחלץ פצועים בחזית, ליד דאמור. הוא מילא את תפקידו תוך הסתכנות, ונפגע בראשו באש מחבלים. תשעה ימים נאבק יוחנן על חייו, עד שמת מפצעיו, ביום כ"ו בסיוון תשמ"ב (17.6.1982).

בן 19 שנים הוא היה במותו.

הובא למנוחות בבית הקברות הצבאי על הר הרצל בירושלים. הוא השאיר אחריו הורים ותשעה אחים ואחיות.

בניית אתרים: