תפריט נגישות

רב"ט קורל קרפ ז"ל

קורל קרפ
בן 24 בנפלו
בן בטי וסטרול
נולד ברומניה - הרלאו
בכ"ג בשבט תש"ג, 29/1/1943
התגייס ב-אוגוסט 1962
שרת בחטיבת הצנחנים, חיל רפואה
נפל בקרב
בכ"ח באייר תשכ"ז, 7/6/1967
במלחמת ששת הימים
מקום נפילה: ירושלים
באזור ירושלים והסביבה
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
אזור: 1, חלקה: 4, שורה: 7, קבר: 12.

קורות חיים

בן יחיד להוריו, סטרול ובטי. נולד ביום כ"ג בשבט תש"ג (29.1.1943) בעיר הרלאו שברומניה.

קורל נולד בשעה שאביו היה עצור במחנה עבודה נאצי והאם נלחמה קשות בביתה ליד מכונת תפירה כדי למצוא את מחייתה. כאשר שב אביו הביתה הגיע הילד לגיל שנה ושמונה חודשים וחיי המשפחה היו קשים מאוד לאחר רדיפות, גירושים וטלטולים. אבל ההורים ראו בילד נחמה ומשענת נאמנה. בעיר מולדתו למד בבית ספר יסודי ואת תעודת הבגרות קיבל ביאסי.

כנערים יהודים אחרים סבל גם הוא מיהדותו. אהב מוסיקה ויחד עם זה הירבה לקרוא ספרים ובייחוד על ארץ ישראל. כאשר סיים את לימודיו התיכוניים כתלמיד מצטיין התחיל ללחוץ על הוריו לעלות לארץ ובראשית 1961 הגיע העלם לחופי הארץ. משבא יצא מביתו לקבוצת דוברת, בה למד באולפן במשך ששה חודשים ובתוך התקופה הקצרה הזאת התחבב על מוריו וחבריו. קורל שב הביתה והוריו בקשהו להצטרף לעתודה האקדמאית אך הוא סירב.

באוגוסט 1962 גוייס והתנדב לחיל האוויר ועבר קורס חובשים. כאשר שוחרר מן הצבא התחיל לומד כלכלה ומדעי המדינה באוניברסיטה של תל אביב. אף כאן הצטיין בלימודיו ועל אף היותו שקוע בלימודים ובקריאה לא שכח את ביתו והיה בן מסור ונאמן להוריו.

באייר תשכ"ז, כאשר החמיר המצב בארץ, נקרא קורל למילואים וסופח כחובש לחטיבת הצנחנים. ביום השלישי לקרבות המלחמה, הוא כ"ח באייר תשכ"ז (7.6.1967), בשעה שהגיש עזרה לחבר שנפגע מהפגזה, נפל אף הוא; זה היה בקרב שנערך בירושלים הבירה. הובא לקבורה בבית הקברות הצבאי שעל הר הרצל בירושלים ולאחר זמן הועבר למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בקרית שאול.

בספר "מאריות גברו" של מפקדת הצנחנים הוקדש עמוד לתולדותיו ותיאור קרבו האחרון.

סיפור חייו ודבר השתתפותו במלחמת ששת הימים מובאים בספר "נזכור", שבהוצאת האוניברסיטה העברית בירושלים והסתדרות הסטודנטים שבה, בעריכת יהודה האזרחי.

בניית אתרים: