תפריט נגישות

רב"ט פנחס איפרגן ז"ל

פנחס איפרגן
בן 19 בנפלו
בן סולטנה ומרדכי
נולד בבאר שבע
בכ' באב תשכ"ב, 20/8/1962
התגורר בדימונה
התגייס ב-30.7.1981
שרת בחטיבת גולני, חיל רפואה
יחידה: גדוד "גדעון" (13)
נפל בקרב
בט"ז בתמוז תשמ"ב, 6/7/1982
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: ביירות
באזור לבנון
מקום קבורה: דימונה
חלקה: 02, שורה: 01, קבר: 02.
הותיר: הורים, אחים ואחיות

קורות חיים

בן סולטנה ומרדכי, נולד ביום כ' באב תשכ"ב (20.8.1962) בבאר שבע. פנחס, שכונה בפי בני משפחתו וחבריו "פיני", עבר עם משפחתו לדימונה ובה גדל ולמד. את לימודיו היסודיים סיים פיני בבית-הספר הממלכתי דתי "עלומים". בהמשך הוא למד בחטיבת הביניים על-שם אלין ואת לימודיו התיכוניים סיים בבית-הספר התיכון המקיף על-שם ליהמן. הוא למד במגמה הריאלית והתעניין במיוחד בפיסיקה ובאלקטרוניקה, ובתחום זה שאף לעסוק אחרי שירותו הצבאי.

בתקופת לימודיו בבית-הספר היסודי השתייך לתנועת "בני עקיבא" לאחר זמן התנדב למשמר האזרחי, ושרת בו עד גיוסו לצבא. פיני היה ספורטאי נלהב והתמסר במיוחד לטניס שולחן וכדורגל.

בשנת 1981 הוא התגייס לגולני. פיני היה ידוע כצעיר הגון, ישר ואוהב לסייע לזולת. לא יפלא אפוא שהתנדב לקורס חובשים קרביים כשסיים את הטירונות.

ביום ט"ז בתמוז תשמ"ב (6.7.1982), בעת קרב במערב ביירות במהלך מלחמת שלום הגליל, נפגע הנגמ"ש של פיני פגיעה ישירה.

פיני ושלושת חבריו שהיו עמו נהרגו במקום.

הוא הובא למנוחת עולמים בבית-הקברות הצבאי בדימונה.

הוא השאיר אחריו הורים, אחים ואחיות.

במכתב תנחומים למשפחה, נאמר: "הוא התבלט בפלוגה כחובש הממלא את תפקידו בצורה הטובה ביותר. הוא היה מסור מאוד ואחראי בעת טיפול בפצועים וחביב ומקובל בפלוגה".

שעה קלה לאחר שקיבלה משפחתו את בשורת האיוב על נפילתו של פיני, הביא הדוור גלויה ממנו, שבה כתב: "הכל בסדר אצלי, אין לכם מה לדאוג. בקרוב אבוא הביתה לחופשה".

בניית אתרים: