תפריט נגישות

רב"ט אילן גדסי ז"ל

אילן גדסי
בן 24 בנפלו
בן מיכל ושאול
נולד ברחובות
בט"ו באייר תשי"ח, 5/5/1958
התגורר ברחובות
התגייס ב-יולי 1976
שרת בחטיבת הנח"ל, חיל רפואה
יחידה: גד' 931
נפל בקרב
בי"ט בסיון תשמ"ב, 11/6/1982
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: אגם קרעון
באזור לבנון
מקום קבורה: רחובות
חלקה: 3, שורה: 10, קבר: 2.
הותיר: אב ושלושה אחים

קורות חיים

בן מיכל ושאול, נולד ביום ט"ו באייר תשי"ח (5.5.1958) ברחובות. אילן למד בבית-ספר היסודי על-שם בן-צבי ובתיכון על-שם קציר, במגמה ביולוגית. בתקופה זו, רכש לעצמו אילן הרבה חברים וחברות בעלי רקע וסגנון שונה, והסתדר איתם יפה וכולם אהבו אותו. ביולי 1976 התגייס אילן לצה"ל, והתנדב לשרת ביחידת נח"ל כחובש קרבי. אך זמן קצר לאחר גיוסו קרה אסון במשפחתו: אמו נהרגה בתאונת-דרכים. לפי בקשתו, עבר אילן לשרת קרוב לבית, כדי לעזור לאביו ולשלושת אחיו הקטנים ממנו. הוא המשיך בתפקידו כחובש, ועלה לדרגת רב"ט.

כשהשתחרר מצה"ל, החליט אילן להגשים את חלום ילדותו - להיות מהנדס בניין. ואכן, הוא התקבל כתלמיד להנדסה אזרחית בטכניון בחיפה, והספיק לסיים את שנת לימודיו השנייה. בסופי שבוע ובחופשותיו עבד אילן בבית-החולים "קפלן" כחובש, למימון הוצאותיו. הממונים עליו הביעו הערכתם למסירותו בעבודה ולכישוריו.

אילן אהב טיולים בחיק הטבע, ובכל הזדמנות טייל עם חבריו במקומות שונים בארץ. כמו כן, לא פסח אילן על חו"ל. בקיץ תשמ"א ערך עם חבר מהטכניון טיול בן חודשיים באירופה וחזר ממנו עם חוויות מרגשות. אילן סיים את חייו הקצרים, התוססים, המגוונים ומלאי החוויות במלחמת שלום הגליל. כשפרצה המלחמה, הוא עלה עם יחידתו ללבנון וסופח לגדוד סדיר. ביום י"ט בסיוון תשמ"ב (10.6.1982), בהיותו בגיזרה המזרחית, באיזור אגם קרעון ליד הכפר לביא, הותקפה יחידתו. אילן נפגע ונהרג, והובא לקבורה בבית-הקברות הצבאי ברחובות. בן 24 שנים הוא היה במותו. מפקד יחידתו סיפר עליו אחרי מותו: "הוא שירת נאמנה ובמסירות ובמסגרת שבה ראה את יעודו כחייל מילואים, במסגרת המגל והחרב". אילן הובא למנוחת עולמים בבית - הקברות ברחובות. הוא השאיר אחריו אב ושלושה אחים. משפחתו הוציאה לאור חוברת לזכרו. האגף לחינוך ותרבות של עיריית רחובות והמשפחה הקימו בשכונת מרמורק-שעריים ספרייה על שמו.

בניית אתרים: