תפריט נגישות

רב"ט ג'רי - יעקב עפיר ז"ל

ג'רי - יעקב עפיר
בן 24 בנפלו
בן ג'ין ואלן
נולד בפנסילבניה
בי"ג בניסן תש"ח, 22/4/1948
התגורר בגבעת חיים מאוחד
התגייס ב-יולי 1969
שרת בחיל האויר, חיל רפואה
יחידה: כנף 15
נפל בעת שירותו
בט"ו באב תשל"ב, 26/7/1972
מקום נפילה: ישראל
מקום קבורה: גבעת חיים
חלקה: 2.
הותיר: אלמנה בהריון ובן

קורות חיים

בן אלן וג'ין. נולד ביום י"ג בניסן תש"ח (22.4.1948), בעיר אירי שבמדינת פנסילבניה, ארה"ב והיה בנם הבכור של פרופ' אלן וג'ין הפלר. בילדותו נדד עם הוריו מעיר לעיר וכך למד וסיים את לימודיו בבתי-ספר יסודיים ותיכוניים בארבע ערים שונות. בהיותו בן 19, היה שחקן כדורסל מעולה ושיחק ב"ליגה הקטנה". הוא אהב לקרוא ולהאזין למוסיקה. לאחר שלמד שנה באוניברסיטה בעיר עקרון (במדינת אוהיו) החליט לעלות כמתנדב לארץ. בקיץ 1968 הגיע ג'רי לארץ ואחרי שלמד חודשיים עברית באולפן בית השיטה, הגיע לקיבוץ גבעת-חיים מאוחד וקבע שם את ביתו. הוא השתלב בעבודה בכל ענפי המשק ואחרי שנשא לו את בת הקיבוץ הפך לחבר קיבוץ לכל דבר. הוא אהב ילדים והרבה לשחק ולשוחח אתם. הוא הצטיין באהבת האדם באשר הוא אדם. תמיד חייך, תמיד היה מוכן לעזור ועל כן אהבוהו כולם. ג'רי ראה עצמו כשליח המשפחה, כראשון וכמפלס הדרך לעלייתם ארצה.

ג'רי התגייס לצה"ל בסוף יולי 1969 וראה בכך את השלב הסופי בהיקלטותו השלמה בישראל. לאחר הטירונות הוצב לחיל האוויר, סיים קורסי חובשים תעופתיים וחובשים כלליים. בתקופת מלחמת ההתשה שירת בגזרות החמות בסיני, ולאחר הולדת בנו הועבר לבסיס קרוב יותר לביתו. ביום ט"ו באב תשל"ב (26.7.1972), כאשר היה בדרכו חזרה לבסיסו לאחר חופשת השחרור, נפל רב"ט ג'רי בעת מילוי תפקידו. הניח אלמנה בהריון ובן. הובא למנוחת עולמים בבית-הקברות בקיבוץ גבעת חיים מאוחד.

דברים לזכרו התפרסמו ב"אגרת לחובש" מס' 13 (מחודש ינואר 1973); כן הועלה זכרו באוגדן "יזכור לזכר חברי קיבוץ גבעת-חיים מאוחד שאינם עוד".

בניית אתרים: