תפריט נגישות

סמל מנחם אולג אברמוב ז"ל

מנחם אברמוב
בן 24 בנפלו
בן לובה ויורי
נולד באוזבקיסטן
בד' באב תשכ"א, 17/7/1961
התגורר בחיפה
התגייס ב-1980
שרת בחטיבת הצנחנים, חיל רפואה
יחידה: גד' חיר"מ 7056
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ו בשבט תשמ"ה, 17/2/1985
מקום נפילה: אל בזוריה
באזור לבנון
מקום קבורה: חיפה
אזור: ב, חלקה: 6, שורה: 6, קבר: 4.
הותיר: הורים ושני אחים

קורות חיים

אולג (מנחם) בנם הבכור של לובה ויורי, נולד ביום ד' באב תשכ"א (17.7.1961) באנדיג'ן שבאוזבקיסטן. עוד בילדותו ניכר אולג בכשרונותיו, ולכן רשמו אותו הוריו לבית-ספר לילדים מחוננים. אולג היה תלמיד חרוץ והצטיין בייחוד בלימודי המתימטיקה. ב-1978, היותו בן 17 שנים הוא עלה עם משפחתו לארץ, למד באולפן בחדרה חצי שנה והשלים את לימודיו בבית-הספר בפנימיית "הדסים".

משהגיע תורו להתגייס לצבא, הצטרף אולג לקבוצת חברים מתלמידי הפנימייה והתנדב לשרת בנח"ל מוצנח. הוא שירת כחובש והיה אהוב על מפקדיו ועל חבריו. כל תפקיד שהוטל עליו, הוא מילא במסירות ובדבקות. בנוסף לכך התנדב לכל משימה, מעל ומעבר ממה שנדרש ממנו. במהלך השירות בנח"ל המוצנח השתתף במלחמת שלום הגליל והיה שותף בכיבוש דאמור ומערב ביירות.

כשהשתחרר מהצבא, הוא חזר לקיבוץ כפר מסריק, שאימץ את גרעין הנח"ל שלו. הוא עבד במשק בענף הדיג, אך תכנן ללמוד בטכניון במגמת מחשבים ועשה את כל ההכנות הדרושות להתחיל בלימודים.

ביום 27.1.1985 נקרא לשירות מילואים בלבנון. ביום כ"ו בשבט תשמ"ה (17.2.1985) כשעשה את דרכו בשיירה מנהלית של צה"ל, מלווה בנגמ"ש ובג'יפ, הופעל מטען צד בכניסה לכפר שממזרח לצור. נגמ"ש הליווי נפגע, ואולג נהרג במקום. הוא הובא למנוחת עולמים בבית-הקברות הצבאי בחיפה. הוא השאיר אחריו הורים ושני אחים.

בניית אתרים: