תפריט נגישות

סמ"ר שי יעקב קושניר ז"ל

שי קושניר
בן 21 בנפלו
בן נטליה ומיכאל
נולד בט' בחשוון תשנ"ד, 24/10/1993
התגורר בקרית מוצקין
התגייס ב-25/11/2012
שרת בחיל השריון, חיל רפואה
יחידה: חט' 188, גד' 53
נפל בפעילות מבצעית
בה' באב תשע"ד, 31/7/2014
במבצע "צוק איתן"
מקום נפילה: גבול עזה
באזור עוטף עזה
מקום קבורה: קרית אתא
הותיר: הורים ואחות

קורות חיים

סמ"ר שי קושניר לוחם ב"עוצבת ברק", בן 20 מקריית מוצקין, נפל במבצע "צוק איתן" על גבול רצועת עזה, מאש פצצות מרגמה.

שי גדל והתחנך בקריית חיים ואת לימודיו התיכוניים סיים בבית הספר הטכני של חיל האוויר. אביו, מיכאל, סיפר כי מכיוון שרצה לשרת בצה"ל בתפקיד קרבי, לא המשיך לשירות בחיל האוויר והלך לשריון.

"מכיוון שהוא בני היחיד הצבא דרש חתימה שלי על שירות בקרבי ולא הסכמתי", סיפר האב מיכאל, "שי לא הרפה ממני ולחץ עליי עד אשר הסכמתי. הוא היה אמור להשתחרר עוד שנה וארבעה חודשים. למרות שהוא נפצע והיה מאושפז במשך ארבעה חודשים, הוא התעקש לחזור לשירות קרבי בתפקידו כחובש".

יום לפני ששי נפל, אביו השאיר לו הודעה: "אני מאד, מאד ,מאד מתגעגע אליך", כתב האב בעמוד הפייסבוק של הבן. "אני חי בתחושה שלא ראיתי אותך כבר שנים. לא עוברת דקה שאני לא חושב עליך , גם ביום וגם בלילה".

בהודעה סיפר האב לבנו כי הוא מנסה לתאר כיצד הוא וחבריו הלוחמים מתמודדים עם המציאות בשטח: "איך אתה מגיב לכל הסיטואציה הזו שנקלעת אליה , אתה וכל שאר בני נוער שנפל בחלקם התפקיד הקשה הזה? תפקיד של מגן אנושי על ארצנו הקטנטונת במבצע צוק איתן שעם כל יום שעובר הופך ממבצע למלחמה על כל המשמעויות של המילה הנוראה הזאת, אבל אני יודע ומאמין שאתה והחברים שלך חזקים, נחושים ומלאי מוטיבציה להשלים את המלאכה הקשה שנפלה בחלקכם".

"אתם האליטה של מדינה זאת ואנחנו סומכים עליכם. אני רוצה לחזק ולהודות לכם מכל הלב על התרומה הענקית שאתם תורמים לעם ולמדינה שלנו. אתם בליבנו ובנפשנו. שימרו על עצמכם. אבא אוהב ומתגעגע".

גם חבריו של שי התקשו לעכל את הבשורה המרה. "היית ילד עם כל כך הרבה שמחת חיים, מצחיק את כולם וזה פשוט בלתי נתפס", כתבה אחת מהם. אחר הגיב בהלם: "הנה זה גם הגיע אליי. למה היית צריך למות, חבר? למה?".

שי היה בן יחיד לאביו, והותיר אחריו אחות, נטליה, מנישואיה השניים של אמו.

סמל-ראשון שי קושניר הובא למנוחות בבית העלמין בקריית אתא.

בניית אתרים: