תפריט נגישות

רב"ט אילן קלפר ז"ל

אילן קלפר
בן 26 בנפלו
בן מדלן ויוסף
נולד ברומניה
בג' בטבת תשי"ב, 1/1/1952
התגורר בהרצליה
התגייס ב-אפריל 1974
שרת בחטיבת הצנחנים, חיל רפואה
יחידה: גד' 202
נפל בפעילות מבצעית
בה' בניסן תשל"ח, 11/4/1978
מקום נפילה: דרום לבנון
באזור לבנון
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
אזור: 1, חלקה: 13, שורה: 5, קבר: 10.
הותיר: אם ואח

קורות חיים

בן יוסף ומדלן. נולד ביום ג' בטבת תשי"ב (1.1.1952) בבוקרשט, רומניה.

ימי ילדותו ונעוריו עברו עליו בעיר הולדתו, ושם סיים את בית הספר היסודי ואת בית הספר התיכון. כן, הספיק ללמוד שם שנה אחת באוניברסיטה. בשנת 1972 עלה לישראל. ותודות לרצונו העז להתערות בחיי הארץ. נכנס מיד לאולפן בן-יהודה בנתניה כדי לרכוש את השפה העברית. כשחש ששליטתו בעברית הגיעה למידה שתאפשר את המשך הלימודים, נרשם למגמת האדריכלות בטכניון שבחיפה.

אילן גויס לצה"ל באפריל 1974 במסגרת העתודה האקדמית ולפי בקשתו הוצב לחיל הרגלים. הוא עשה את שירותו הסדיר בצה"ל החל משנת 1977. עבר קורס מפקדי כיתות, שבסיומו קיבל דרגת רב טוראי. במשך שירותו עבר קורס תול"רים, קורס לוחמי חי"ר וקורס חובשים קרביים. אילן היה חייל מעולה, בעל יכולת ללכד סביבו אנשים, ואת תפקידיו כלוחם וכחובש מילא בנאמנות ובמסירות.

ביום ה' בניסן תשל"ח (11.4.1978) נפל אילן בקרב בדרום לבנון בהיתקלות עם מחבלים. הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בקרית שאול.

השאיר אחריו אם ואח.

במכתב תנחומים לאמו של אילן כתב שר הביטחון: "בשם ראש הממשלה. ממשלת ישראל ובשמי הרשי נא לי להשתתף באבלך בהילקח ממך אילן ז"ל. רב טוראי אילן קלפר נתן את חייו למען מולדתו. הוא היה לוחם מעולה, חבר למופת ואהוב על כל מי שהכירו".

במכתב תנחומים למשפחה כתב מפקדו: "אילן היה אחד החיילים המרכזיים בפלוגתו ובמשך שירותו ביחידה התבלט כלוחם מצטיין וכאדם ישר והגון. גילו הבוגר, יחסית, מאנשי פלוגתו והתפקיד שמילא בהצטיינות זיכוהו בהערכת כל האנשים סביבו, מפקדים כחיילים. עם נפילתו של יקירכם נקטעה דרכו של אדם אשר ביקש בהתנדבות ליחידה לתת ביטוי לדרך המיוחדת שחונך בה ולערכים שהאמין בהם".

בניית אתרים: