תפריט נגישות

רב"ט מרקו סולומון ז"ל

מרקו סולומון
בן 28 בנפלו
בן אסתר ולופו
נולד ברומניה
בי"ג באלול תש"ה, 22/8/1945
התגייס ב-מאי 1964
שרת בחיל רפואה
יחידה: גד' 941
נפל בעת מילוי תפקידו
בג' באלול תשל"ג, 31/8/1973
מקום קבורה: הרצליה
חלקה: 1, שורה: 3, קבר: 11.
הותיר: אישה ושני ילדים

קורות חיים

בן לופו ואסתר. נולד ביום י"ג באלול תש"ה (22.8.1945) ברומניה, למד בבית-ספר יסודי בעירו והיה בין המצטיינים בלימודים ובספורט כאחד. הוא המשיך את לימודיו בבית-ספר תיכון וסיים אותם בהצלחה. מרקו היה חביב על חבריו - יהודים ושאינם יהודים - והיה בחור נעים הליכות. בשנת 1963 עלה עם משפחתו ארצה ותחילה נתקבל לאולפן לעברית בקיבוץ גניגר ועשה בו כחצי שנה. לאחר ששלט בשפה הרגיש כי הוא מוכן למלא חובתו לעמו ולארצו ככל אזרח אחר.

מרקו התגייס לצה"ל במחצית מאי 1964 והוצב לחיל הרפואה. הוא סיים בהצלחה קורס חובשים מחלקתיים ומילא תפקיד חובש כל תקופת שירותו הסדיר. לאחר ששוחרר המשיך ללמוד ולהשתלם. תחילה סיים קורס לטכנאי רנטגן ועבד תקופה קצרה בבית-חולים "לוינשטיין" ברעננה. לאחר נישואיו, בשנת 1968 התחיל ללמוד אלקטרוניקה. מאז סיום לימודיו ועד נפילתו עבד מרקו כטכנאי אלקטרוניקה בתע"ש. ביום ג' באלול תשל"ג (31.8.1973), נפל רב"ט מרקו בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית בבית הקברות בהרצליה. הניח אשה ושני ילדים.

במכתב תנחומים למשפחה כתב מפקדו: "מרקו ז"ל היה חייל למופת ובמשך כל תקופת שירותו ביחידתנו מילא את כל המשימות שהוטלו עליו במסירות וביעילות".

בניית אתרים: