תפריט נגישות

סג"מ צבי-הנרי גנזר ז"ל

צבי-הנרי גנזר
בן 20 בנפלו
בן פנינה (פפי) ויצחק
נולד ברומניה
בה' בניסן תש"ו, 6/4/1946
התגייס ב-אוגוסט 1964
שרת בחיל רפואה
יחידה: בה"ד 10
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"ט בחשוון תשכ"ז, 2/11/1966
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ב, חלקה: 10, שורה: 1, קבר: 7.

קורות חיים

בן יצחק ופנינה (פפי). נולד ביום ה' בניסן תש"ו (6.4.1946) בעיר פוקשני אשר ברומניה.

עוד בילדותו נתגלה אפיו- גילוי ליבו ויושרו. בעל נפש בריאה היה וגוף בריא. בגיל רך ניכר הלוחם שבו למען הצדק ויצר ההגנה על החלש והנפגע בחיים. צבי סיים את לימודיו בבית הספר היסודי בחוץ לארץ והחל ללמוד בבית ספר תיכון. במקביל ללימודיו בבית הספר היסודי למד ב"חדר" בשעות אחר הצהריים וחונך ברוח היהדות והמסורת. בבית גדל ברוח הציונות וחלם על עליה לארץ, אלא שהדבר לא התגשם עד שהשלטונות הרומניים נתנו למשפחה היתר לצאת את ארצם.

סוף סוף עלתה המשפחה לארץ. מספר חודשים עשה צבי בקיבוץ משמר- הנגב ולאחר מכן סיים את לימודיו בבית הספר התיכון.

את הארץ אהב בכל לבו ונפשו ובטיוליו בה התפעל מן הנוף שלה. התחבב על חבריו ומכיריו בשל תכונותיו הטובות והיה הרוח החיה בחברה. חבריו מספרים על תפיסתו המהירה, הצטיינותו בלימודים וקור- רוחו ואומץ לבו בטיולים במקומות מסוכנים. חובב ספורט היה והצטיין בשחמט.

לצה"ל התנדב באוגוסט 1964 ולא חיכה לצו- גיוס, כי הוא ראה את השירות הצבאי כדבר ראשון הקודם לכל; רק לאחר מכן חשב להמשיך את לימודיו באוניברסיטה. לאחר תקופת הטירונות מצא את מקומו בשירות כחובש, כי עוד בנערותו עבר מספר קורסים של "עזרה ראשונה" ולפני גיוסו היה בין המתנדבים ל"מגן דוד אדום". בצבא עבר מספר קורסים וסיים בהצלחה את קורס הקצינים. אהב את שירותו הצבאי ומילא כל תפקיד מתוך מסירות ונאמנות. מפקדו מעיד עליו כי דרכו בצבא הייתה דרך של מתן עזרה לאחרים וחינוך פיקודיו לתמוך בסובלים.

שאיפתו הייתה להמשיך בלימודים, אלא שהגורל רצה, כנראה, כי ישלים את שירותו, וביום י"ט במרחשוון תשכ"ז (2.11.1966) נפל בשעת מילוי תפקידו והובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי שעל הר הרצל בירושלים.

בניית אתרים: